BearProject.org

Niedźwiedzice z Leszna już wyjeżdżają
Po wielu miesiącach intensywnych starań i dzięki naszej dobrej współpracy z niemiecką organizacją "Vier Pfoten" otwiera się szansa na lepsze życie dla dwóch niedźwiedzic z Leszna.
Leszczyńskie niedźwiedzice, Basia (28 lat) i Kasia (18 lat), całe swoje dotychczasowe życie przebywają w bardzo trudnych warunkach. Klatka Basi ma zaledwie 35 m2, Kasia nieco większy, ale też zdecydowanie za mały.  Obie muszą przebywać w oddzielnych klatkach, przez kraty bywają wobec siebie agresywne. Na tak małej powierzchni nie można łączyć zwierząt - ryzyko jest ogromne. Na dużych wybiegach jest to dużo mniej ryzykowne, gdyż w przypadku konfliktu, jeden z niedźwiedzi może się wycofać.
Miasto nie zdecydowało się na budowę wybiegu, który pozwoliłby na znaczącą poprawę dobrostanu zwierząt. O trudnościach związanych ze znalezieniem miejsc dla niedźwiedzi piszemy we wcześniejszych wiadomościach. 

10 czerwca 2011 roku to data wyjazdu zwierząt do Niemiec.

Transport organizuje także "Vier Pfoten". Prowadzimy monitoring zachowania obu niedźwiedzic zarówno w Lesznie jak i w nowym miejscu. W związku z tym jedziemy do Müritz razem z nimi. Po powrocie, w drugiej połowie miesiąca, zapraszamy na relację z podróży i pierwszych dni pobytu.

Relacja z ostatnich dni w Lesznie, transportu i pierwszych dni w Bärenwald Müritz będzie na stronie w niedzielę, 19 czerwca 2011 wieczorem.
Mamy setki godzin filmów, ponad 1 tys. zdjęć i mnóstwo wrażeń. ZapraszamyOgrody zoologiczne, dobrostan i prawo - nasz debiut na ekologia.pl - następne »
« poprzednie - Z piekła do raju czyli jak niedźwiedzice z Leszna zawędrowały do Bärenwald Müritz

Niedźwiedzie w Polsce

Aktualności
Miejsca
AKTUALNOŚCI

Co nowego u niedźwiedzi w Poznaniu?

Wania nie żyje. Rozbudowa wybiegów coraz bliżej....

WIĘCEJ

Z Korabiewic do azylu w Poznaniu

Nowe życie niedźwiedzi ze schroniska w Korabiewicach - fotorelacja...

WIĘCEJ

NEWSLETTER
Copyright © 2009 BearProject.org Wykonanie: BIZZIT