BearProject.org
BearProject      Informacje      Warszawa

Warszawa
Grześ (Paddington)MałaSabinaMirażTatraTurnia
MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY W WARSZAWIE

    Mała, Sabina pochodzą z cyrku. Przez wiele lat żyły zamknięte w ciasnych klatkach. Obecnie mają do dyspozycji wybieg wewnątrz zoo (w większości z betonową podłogą) i fosę wypełnioną wodą, w której chętnie pływają. Do czerwca 2012 z samicami przebywał samiec Grześ, także pochodzący z cyrku, który został przekazany do zoo w Białymstoku.
   
Tatra (29 l.) i Turnia (29 l.) urodziły się w Warszawie,  Zamieszkują betonowy wybieg w parku przy trasie W-Z. Niestety, są dokarmiane przez przechodniów, dlatego ich dieta nie jest odpowiednia, a w zachowaniu występują zaburzenia. Mają do dyspozycji fosę z wodą.
  Do niedawna z samicami przebywał samiec Miraż (35 l.) pochodzący z zoo w Gdańsku. Od lat cierpiał na artretyzm, w maju 2011 roku padł.

17 kwietnia 2013 r. z ogrodu zoologicznego w Norynberdze przybyły dwa niedźwiedzie polarne. Samce, Gregor i Aleut urodziły się 2 grudnia 2010 roku. Zamieszkały na połowie dotychczasowego wybiegu niedźwiedzi brunatnych wewnątrz zoo (druga połowę zajmują Mała i Sabina).

30 września 2013 r. niedźwiedzie brunatne utrzymywane wewnętrz ogrodu zostały przeniesione ma wybieg przy trasie WZ. Jednak z powodu konfliktów między starymi mieszkankami wybiegu Tatry i Turni a nowymi, Gieni i Małej, z wybiegu korzystają naprzemiennie. Turnia cierpi na schorzenia kręgosłupa, co powoduje trudności w chodzeniu.

W połowie października 2013 roku z powodu złego stanu zdrowia została uśpiona Turnia, bliźniaczka Tatry. Wybieg na zewnątrz zoo wykorzystują Mała wraz z Gienią naprzemiennie z Tatrą


Wrocław - następne »
« poprzednie - Toruń

Niedźwiedzie w Polsce

Aktualności
Miejsca
AKTUALNOŚCI

Co nowego u niedźwiedzi w Poznaniu?

Wania nie żyje. Rozbudowa wybiegów coraz bliżej....

WIĘCEJ

Z Korabiewic do azylu w Poznaniu

Nowe życie niedźwiedzi ze schroniska w Korabiewicach - fotorelacja...

WIĘCEJ

NEWSLETTER
Copyright © 2009 BearProject.org Wykonanie: BIZZIT