BearProject.org

Spotkanie w Ministerstwie Środowiska
10 grudnia 2009 z inicjatywy RSPCA i OTOZ Animals odbyło się spotkanie w Ministerstwie Środowiska na temat sytuacji niedźwiedzi w niewoli w Polsce. W spotkaniu ze strony inicjatorów uczestniczyli David Bowles, dyrektor Działu Współpracy z Zagranicą w RSPCA i Ewa Gebert, prezes OTOZ Animals. 
Wyniki projektu przedstawiła Agnieszka Sergiel (Uniwersytet Wrocławski). Ze strony Ministerstwa w spotkaniu wzięła udział m.in. Halina Kamińska, p.o. zastępcy dyrektora Departamentu Ochrony Przyrody w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Ponadto obecni byli: Mateusz Jakub Janda - komendant Straży dla Zwierząt oraz Andrzej Kruszewicz, dyrektor ogrodu zoologicznego w Warszawie.

Na spotkaniu przedyskutowano wyniki raportu oraz możliwe rozwiązania trudnej sytuacji znacznej części populacji niedźwiedzi utrzymywanej w niewoli. Padły deklaracje o współpracy i podjęciu działań związanych z poprawą dobrostanu. Organizacje pozarządowe prowadzą poszukiwania potencjalnych miejsc przeniesienia niedźwiedzi przebywających w najgorszych warunkach. Krytycznej ocenie poddano prowadzone przez Ministerstwo inspekcje ogrodów zoologicznych i wskazano na  konieczność zmian prawnych w odniesieniu do minimalnych warunków utrzymywania zwierząt.  Wskazano na konieczność szkolenia inspektorów kontrolujących ogrody zoologiczne.


Konferencja - relacja video - następne »
« poprzednie - Jak możesz pomóc?

Niedźwiedzie w Polsce

Aktualności
Miejsca
AKTUALNOŚCI

Co nowego u niedźwiedzi w Poznaniu?

Wania nie żyje. Rozbudowa wybiegów coraz bliżej....

WIĘCEJ

Z Korabiewic do azylu w Poznaniu

Nowe życie niedźwiedzi ze schroniska w Korabiewicach - fotorelacja...

WIĘCEJ

NEWSLETTER
Copyright © 2009 BearProject.org Wykonanie: BIZZIT