BearProject.org
BearProject      Informacje      Braniewo

Braniewo
KajtusiaMichałEwkaGieniaWojtusiaPietkaGrześ
MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNO-BOTANICZNY W BRANIEWIE


    Gienia (6 l.) i Michał (6 l.) są rówieśnikami i jednocześnie są najmłodszymi niedźwiedziami brunatnymi w Polsce. Michał stracił przednią prawą łapę na skutek wypadku. Oba niedźwiedzie oraz dwa lata starsza Wojtusia (8 l.), urodziły się w Braniewie. Pietka (14 l.) i Ewka (15 l.) zostały podarowane zoo przez ukraiński cyrk.
Gdy zaczynaliśmy projekt były jeszcze:
najstarsza Kajtusia (36 l.), pochodząca z zoo w Łodzi oraz Grześ (32 l.), jedyny niedźwiedź himalajski, pochodzący z zoo w Warszawie. Dwa ostatnie niedźwiedzie 18 lutego 2011 zostały  uśpione z powodu licznych, ciężkich schorzeń powodujących cierpienie.
    We wszystkich pomieszczeniach podłoże jest betonowe. Niewielki basen znajduje się tylko w klatce Wojtusi. Pozostałe niedźwiedzie kąpią się  w betonowych fosach wokół małych wybiegów. Dzięki naszym intensywnym staraniom oba samce niedźwiedzi brunatnych zostały w 2009 roku wykastrowane, a w 2011 udało nam się zorganizować akcję, w wyniku której wszystkie niedźwiedzie w Braniewie zostały dokładnie przebadane i zaczipowane przez zespół lekarzy weterynarii (patrz: http://bearproject.org/news/show/id/367).
Bydgoszcz - następne »
« poprzednie - Białystok

Niedźwiedzie w Polsce

Aktualności
Miejsca
AKTUALNOŚCI

Co nowego u niedźwiedzi w Poznaniu?

Wania nie żyje. Rozbudowa wybiegów coraz bliżej....

WIĘCEJ

Z Korabiewic do azylu w Poznaniu

Nowe życie niedźwiedzi ze schroniska w Korabiewicach - fotorelacja...

WIĘCEJ

NEWSLETTER
Copyright © 2009 BearProject.org Wykonanie: BIZZIT