BearProject.org
BearProject      Informacje      Chorzów

Chorzów
MercKalinkaBeraShinaFridaBariBasiaKasia
ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY W CHORZOWIE

    Przebywa tu osiem niedźwiedzi - trzy himalajskie i cztery brunatne. Samice niedźwiedzia himalajskiego - Basia (24 l.) i Kasia (24 l.) - pochodzą z zoo w Gdańsku-Oliwie, a samiec Bari (16 l.) urodził się w Chorzowie. Mają do dyspozycji duży wybieg porośnięty trawą, niestety bez konstrukcji do wspinania się.
    Spośród niedźwiedzi brunatnych, najstarsza jest Kalinka (31 l.) i podobnie jak Bera (16 l.), pochodzi z zagranicy. Shina (14 l.) i Frida (14 l.) urodziły się w Chorzowie. Wybieg jest niewystarczający na potrzeby tak dużej grupy, dodatkowo podłoże jest betonowe. Wszystkie niedźwiedzie mają  możliwość kąpieli w fosach wypełnionych wodą.
Jesienią 2010 roku życie zakończył jedyny samiec w tej grupie, Merc (26 l.).

aktualizacja (listopad 2012): jesienią 2010 roku zakończyła życie Basia, a jesienią 2011 Bari, samica i samiec niedźwiedzia himalajskiego. Przebudowany został wybieg niedźwiedzi himalajskich, a samice niedźwiedzi brunatnych rozdzielone z powodu konfliktów między nimi. Obecnie niedźwiedzie brunatne sa wypuszczane naprzemiennie na wybieg betonowy i trawiasty (część wydzielona z dotychczasowego wybiegu niedźwiedzi himalajskich).

aktualizacja (styczeń 2013)
w dn. 4 stycznia 2013 w wieku 35 lat padła samica Kalinka.

aktualizacja (czerwiec 2014)
Stan liczebny niedźwiedzi bez zmian: jedna samica niedźwiedzia himalajskiego - Kasia (29 lat) oraz trzy samice niedźwiedzia brunatnego: Shina i Frida (obie mają  po 19 lat i zamieszkują wspólny wybieg) oraz Bera (21 lat) (trzymana oddzielnie).
Człuchów - następne »
« poprzednie - Bydgoszcz

Niedźwiedzie w Polsce

Aktualności
Miejsca
AKTUALNOŚCI

Co nowego u niedźwiedzi w Poznaniu?

Wania nie żyje. Rozbudowa wybiegów coraz bliżej....

WIĘCEJ

Z Korabiewic do azylu w Poznaniu

Nowe życie niedźwiedzi ze schroniska w Korabiewicach - fotorelacja...

WIĘCEJ

NEWSLETTER
Copyright © 2009 BearProject.org Wykonanie: BIZZIT